Przedstawiamy kilka przykładów docieplenia poddaszy z wykorzystaniem mat Isobooster, które zostały wykonane przez nasza ekipę montażową.

 1. Docieplenie poddasza w nowym domu.
Zastosowano kombinację mat T2+T2. Pierwsza warstwa między krokwie, druga pod krokwie. Maty ze względu na swoją podatność na kształtowanie ułatwiają ocieplenie m.in. takich miejsc jak: skosy dachu, lukarny, obróbka wokół okien dachowych, co znacznie niweluje powstawanie mostków termicznych.

Po położeniu dwóch warstw mat Isobooster, zamontowano stelaż pod płyty GK. Użyto wieszaków typu ES (ich montaż nie wymaga nacinania mat).

2.Wymiana wełny mineralnej na maty Isobooster - metodą "od zewnątrz"
Na tym poddaszu wełna mineralna została całkowicie uszkodzona przez kunę. Powodowało to znaczne obniżenie komfortu użytkowania poddasza i generowało duże koszty za ogrzewanie. Wymiana wadliwej izolacji odbyła się od zewnątrz budynku. Wiązało się to z koniecznością demontażu pokrycia dachowego. Wnętrza pomieszczeń na poddaszu nie zostały w żaden sposób wyłączone z użytkowania, ani uszkodzone. Zastosowano maty Isobooster w 3 warstwach, w kombinacji T2+T2+T2.

3. Wymiana wełny mineralnej na maty Isobooster- metodą "od wewnątrz"

Przedstawiamy modernizację izolacji poddasza, na którym wymieniono wełnę od wewnątrz budynku. Wiązało się to również z koniecznością demontażu płyt GK. Niestety wadliwie ułożona wełna jak i nieprawidłowości w wykonaniu pokrycia dachowego powodowały bardzo duże straty ciepła. Doszło również do zawilgocenia płyt GK oraz powstania w nich ubytków. Inwestor zdecydował się na wykonanie przez nasza ekipę docieplenia matami Isobooster w 3 warstwach w kombinacji T2+T2+T2.

4. Wykorzystanie mat do ocieplenia poddasza w 200-letniej kamienicy.

Mata Isobooster T2 ma grubość 4cm i bardzo dobrze sprawdzi się w miejscach, gdzie zależy nam, aby nie obniżać i tak już niskiego poddasza.
Zastosowano dwie warstwy mat Isobooster w kombinacji T2+T2 ( czyli 4 cm + 4 cm).

Zadzwoń już dziś 501 292 044 udzielimy wszelkich porad.